Śląsk wraca na zwycięska ścieżkę!

1 rok temu | 01.02.2023, 09:20

W niedziele o 14:00 przy Chełmońskiego 43 odbył się hit kolejki, w którym głodny zwycięstwa po ostatniej porażce Śląsk podejmował u siebie czwartą drużynę tabeli - Bongo Futsal Niemodlin.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 7-4 na korzyść gospodarzy.

Początek meczu niepewny w wykonaniu WKS, zawodnicy mając w pamięci mecz w Brzegu, z ostrożnością badali przeciwnika, co przyniosło skutek wymierny - goście strzelają bramkę już w 2 minucie wychodząc na prowadzenie. Był to jedyny moment, kiedy to Trójkolorowi przegrywali w tym spotkaniu.

Do wyrównania w meczu w 5 minucie po indywidualnej akcji skrzydłem doprowadził Bońkowski.

Od tego momentu podopieczni Piotra Wysoczańskiego przypomnieli sobie, jak powinno się grać w futsal aplikując do przerwy jeszcze dwie bramki tracąc przy tym jedną.

Do szatni schodzimy przy wyniku 3:2 dla Wrocławian.

Po powrocie na parkiet szybka bramka autorstwa Bondarenki, która pozwala Śląskowi odskoczyć na dwie bramki różnicy.

Z każdą upływającą minutą, oglądać mogliśmy więcej efektownej gry naszych futsalistów. Bramki dokładali Bońkowski oraz Taranek. Wyróżnić w tym meczu trzeba wyróżnić dwóch zawodników: Wspomniany wyżej Miłosz Taranek, który zaaplikował przeciwnikom aż 4 bramki, oraz zaliczający Fenomenalny debiut na bramce  - Mateusz Dec.

Warto dodać iż debiut w naszej drużynie zaliczył Giorgi Chokheli, który raz po raz wkręcał przeciwników w parkiet swoimi efektownymi zagraniami.

Pewnie wygrany mecz z pewnością podniesie morale zawodników przed zbliżającym się trudnym meczem w Pucharze Polski, w którym to do Wrocławia przyjedzie utytułowany klub ekstraklasowy Clearex Chorzów z byłym zawodnikiem WKS Piotrem Ćwielongiem na czele.