Śląsk gromi Ekstraklasę po raz drugi

1 rok temu | 06.02.2023, 17:55

Wczoraj przy Chełmońskiego 43 podopieczni Piotra Wysoczańskiego, w ramach 1/16 Pucharu Polski podejmowali ekstraklasowy Clearex Chorzów.

Mecz po fantastycznym widowisku zakończył się wynikiem 7-4 na korzyść gospodarzy.

WKS kolejny raz pokazało, że w starciu z zespołami ekstraklasowymi może walczyć na naprawdę przyzwoitym poziomie.

Śląsk zaczął mecz jak zawsze - od straty bramki po indywidualnym rajdzie Dewuckiego. Minutę później na tablicy widniał już wynik 0-2 dla Clearexu, za sprawą Jankowskiego.

Po tak nieudanym początku, chyba mało kto wierzył w zwycięstwo Wojskowych.

Zawodnicy Śląska natomiast coraz częściej dochodzili do głosu i zaczęli zagrażać gościom.

W końcu w 14 minucie po składnej akcji bramkę kontaktową strzelił nie kto inny jak Taranek.

Chwilę później kolejny kontratak ze strony gospodarzy i do remisu doprowadził Stasiak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-2.

Po przerwie WKS wyszedł mocno zmotywowany, w porównaniu z ekstraklasowym Clearexem, który wyraźnie mógł czuć zagrożenie ze strony rywala.

Druga połowa to koncertowa gra Wrocławskiego zespołu, który zdobył trafienie na 3-2 w 26 minucie ponownie po golu Stasiaka.

Nadeszła 31 minuta i dwubramkowe prowadzenie po pięknym strzale w górny róg bramki dał  Chokheli, dla którego było to premierowe trafienie w barwach drugoligowego Śląska.

Wrocławianie mogli odetchnąć, a podopieczni Rafała Krzyśki musieli gonić wynik.

Udało im się to parę minut później za sprawą Łuszczka i na tablicy było już „tylko” 4-3 na korzyść gospodarzy.

Nie podłamało to ani trochę „Trójkolorowych”, którzy w ciągu 60 sekund zdobyli 3 bramki!

Dokonał tego dwukrotnie Taranek i ponownie Chokheli.

W ostatnich minutach szanse na grę podobnie dostali nasi młodzieżowcy, którzy podczas wczorajszego meczu spisali się całkiem dobrze. Na brawa w szczególności zasłużył debiutujący 17-letni Krawiec.

W jednej z ostatnich akcji goście zmniejszyli rozmiar porażki, bramke strzelił Łuszczek.

Najlepszym zawodnikiem tego meczu bez wątpienia był Miłosz Taranek, który ustrzelił hat-tricka.

Na uznanie zasługuje oczywiście cała drużyna, która drugi raz w tym sezonie wyeliminowała drużynę z ekstraklasy.

WKS Śląsk Futsal Wrocław melduje się zatem w 1/8 Pucharu Polski, a legenda Polskiego Futsalu - Clearex Chorzów, odpada z rozgrywek.

Licznie zgromadzonym kibicom dziękujemy za doping i zapraszamy na kolejne mecze Wrocławian.