Zakończyć sezon zwycięstwem!

2 miesiące temu | 20.04.2024, 16:03
Zakończyć sezon zwycięstwem!

Czas na 22. kolejkę 1. Polskiej Ligi Futsalu, a zarazem ostatnią. WKS Śląsk Wrocław na zakończenie rozgrywek rozegra spotkanie z Futsalem Nowiny. Faworytem spotkania będą Trójkolorowi, którzy mają w tym meczu specjalną misję - zrewanżować się rywalom za domową porażkę sprzed ponad czterech miesięcy. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00 w hali przy ul. Gimnazjalnej 1 w Nowinach. Transmisja odbędzie się na kanale "W Obiektywie Konrada" w serwisie Youtube.

Starcie pomiędzy tymi ekipami w 22. kolejce nie będzie już miało większego znaczenia w kontekście wyglądu tabeli - Wojskowi na pewno zakończą sezon 2023/2024 na 7. miejscu w tabeli 1. Polskiej Ligi Futsalu. Biorąc pod uwagę, że WKS jest beniaminkiem, to trzeba takie osiągnięcie przyjmować z szacunkiem, chociaż z pewnością apetyty były większe i wyniki niektórych spotkań mogły być zupełnie inne. Tak jak mecz w 11. kolejce we Wrocławiu, kiedy to Futsal Nowiny ograł gospodarzy 4:3. Tamto spotkanie ułożyło się dość dobrze dla wrocławian, którzy objęli szybko prowadzenie, ale później do głosu doszedł duet Paweł Markowicz-Maciej Pokora, który zdobył wszystkie bramki dla ekipy ówczesnych gości. Tamta porażka była bolesną lekcją na koniec rundy jesiennej, ale dała Trójkolorowym nowego kopa i motywację do działania, co później przełożyło się na dobry występ w Pucharze Polski i kolejne zwycięstwa w lidze. Dla nowinian z kolei to spotkanie było jednym z zaledwie pięciu, kiedy udało im się zapisać na swoim koncie trzy punkty. Zespół z województwa świętokrzyskiego zgromadził na swoim koncie 18 punktów, co pozwoliło utrzymać się w 1. lidze i na ten moment daje 10. miejsce, tuż nad "kreską". 

Śląsk w poprzedniej kolejce mierzył się na własnym parkiecie z ASG Stanley Futsal Team Brzeg i wygrał to spotkanie 2:1 po bramkach Filipa Turkowyda (rzut karny) oraz Artema Lytvynenko. To zwycięstwo było ważne dla drużyny ze stolicy Dolnego Śląska, bowiem zapewniało im 7. miejsce w tabeli i dawało jeszcze cień szansy na awans w ligowej tabeli wyżej. Nowinianie z kolei udali się na wyjazd do Polkowic, gdzie mieli nieco mniej szczęścia i ulegli Górnikowi aż 2:10. Patrząc zatem na formę obu ekip oraz pozycję w tabeli wydaje się, że zdecydowanym faworytem starcia w Nowinach będzie właśnie WKS, ale podobnie było w pamiętnym meczu w rundzie jesiennej, a nowinianie udowodnili, że trzeba się z nimi liczyć.

Pod względem statystyk strzeleckich Futsal Nowiny plasuje się zdecydowanie niżej niż wrocławianie. Nowinianie mają trzecią najgorszą ofensywę ligi (59 goli) i czwartą najgorszą obronę (104 stracone). WKS z kolei zdobył o 13 goli więcej i stracił o aż 31 mniej. Najbliżsi rywale mają jednak w swoich szeregach dwóch bardzo dobrych strzelców - Mateusza Waryłkiewicza (14 goli) oraz wspomnianego już wcześniej Macieja Pokorę (11) i to właśnie na nich szczególną uwagę będą musieli zwrócić podopieczni Piotra Wysoczańskiego. Z pewnością wrocławianie ponownie będą mogli liczyć również na swoich liderów - Krystiana Jajko (15 goli) czy Miłosza Taranka (12). 

Wszystkie statystyki, sytuacja w tabeli oraz forma w ostatnich tygodniach sugeruje, że Śląsk musi wygrać w Nowinach, ale doświadczenie tego sezonu pokazało, że nikogo nie można lekceważyć i z pewnością przed wrocławianami bardzo trudne zadanie. Jest to jednak ostatnia ligowa kolejka więc cel może być tylko jeden - zwycięstwo i przypieczętowanie w pozytywny sposób pierwszego sezonu na zapleczu FOGO Futsal Ekstraklasy. Do boju, Trójkolorowi!

Udostępnij