MISTRZ, MISTRZ WKS

6 miesięcy temu | 18.12.2023, 07:43
MISTRZ, MISTRZ WKS

Trzy dni piłkarskich emocji, 16 najlepszych drużyn w swojej kategorii z całej Polski oraz 192 zawodników, którzy walczyli o miano najlepszej drużyny Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U13. To liczby, które przełożyły się na tegoroczne finały, jakie rozegrane zostały w Brzesku. Mimo, że poziom tegorocznych finałów stała na bardzo wysokim poziomie to zwycięzcą mógł zostać tylko jeden zespół, a był nim WKS Futsal Śląsk Wrocław, który w meczu finałowym pokonał obrońcę tytułu Rekord Bielsko-Biała wynikiem 4:2.


Zmagania w tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski rozpoczelismy od I rundy eliminacji, która miała miejsce w Brzegu. Etap ten przeszliśmy bez większych problemów zajmując pierwsze miejsce z 9 pkt na koncie. W drugim etapie, który odbył się w Oleśnicy uplasowaliśmy się na drugim miejscu, które dawało przepustkę do fazy finałowej. Zwycięzcą II fazy elimanacji została Polonia Leszno, która również gościła w Brzesku.

Losowanie jakie odbyło się w siedzibie PZPN sprawiło, że trafiliśmy do grupy D z takimi zespołami jak: Stal Mielec, TAF Toruń, oraz Junior Ełk. Po trzech rozegranych spotkaniach zespół znalazł się na drugim miejscu z 6 punktami na koncie.

Stal Mielec - WKS Śląsk Futsal Wrocław 2-4 (1-2)

 Wojciech Skorupa 4

TAF Toruń - WKS Śląsk Futsal Wrocław 3-1 (2-0)

Wojciech Skorupa

WKS Śląsk Futsal Wrocław - Junior Ełk 5-1 (3-0)

Antonio De Francesco 2, Radosław Wójciak, Wojciech Skorupa, Maciej Łukaczyk

Wynik ten pozwolił naszej drużynie awansować do ćwierćfinałów, w których zmierzyliśmy się z AP Limanovia.

Ćwierćfinał

WKS Śląsk Futsal Wrocław - AP Limanovia 5-1 (1-0)

Jakub Skrzypczyński, Radosław Wójciak, Wiktor Waloch, Kornel Czternastek, Wojciech Skorupa

W tym pojedynku nie daliśmy szans swojemu rywalowi, odnosząc pewne zwycięstwo 5:1. Bramkami w tym meczu podzielili się: Jakub Skrzypczyński, Radosław Wójciak, Wiktor Waloch, Kornel Czternastek oraz Wojciech Skorupa. Limanovia była wstanie odpowiedzieć tylko jednym golem, którego autorem został Bartłomiej Kałużny.

Półfinał

WKS Śląsk Futsal Wrocław - Akademia ŁKS Łódź 5-1 (4-0)

Kalub Skrzypczyński 2, Wiktor Waloch, Patryk Chmielewski, Kornel Czternastek

Kolejnym rywalem była Akademia ŁKS Łódź. Spotkanie to zakończyło się takim samym rezultatem co mecz z Limanovią. Autorami bramek w tym meczu zostali: Jakub Skrzypczyński (dwie), Wiktor Waloch, Patryk Chmielewski oraz Kornel Czternastek. Łodzianie pokusili się tylko o jedno trafienie, które zdobył Szymon Kawka.

Finał
WKS Futsal Śląsk Wrocław – BTS Rekord Bielsko-Biała 4:2 (3:1)
Bramki: Wojciech Skorupa x3, Jakub Skrzypczyński – Tymoteusz Dobija, Filip Maciejny

Śląsk: Bartłomiej Karnaś, Paweł Kroczak, Kornel Czternastek, Patryk Chmielewski, Maciej Łukaczyk, Wojciech Skorupa, Wiktor Waloch, Szymon Struk, Marcel Żuchowski, Dawid Sarara, Antonio De Francesco, Radosław Wójciak, Jakub Skrzypczyński.

Rekord: Artur Kopka, Bartosz Kosmaty, Jerzy Karman, Jakub Imielski, Filip Góral, Ignacy Kozieł, Filip Maciejny, Karol Olejniczak, Jan Pasterny, Oskar Filipczak, Antoni Witkowski, Filip Zogata, Tymoteusz Dobija, Bryan Dybczak.

Mecz finałowy nie zawiódł. Emocje, walka oraz zaangażowanie przełożyło się na wspaniałe widowisko. Do tego doping kibiców dla jednej jak i drugiej drużyny przyczynił się, że mecz finałowy bardzo dobrze się oglądało.

Samo spotkanie lepiej rozpoczął Śląsk, którzy jako pierwsi strzelili gola. Konsekwentna gra oraz szybkie tempo przyczyniło się, że w meczu pojawiały się kolejne bramki. Wynik spotkania podwyższył Śląsk, dając sobie dwubramkowe prowadzenie. Rywale cierpliwie czekali na swoją okazję, którą wykorzystali na zdobycie bramki kontaktowej. Wynik ten sprawił, że spotkanie, które i tak stało na wysokim poziomie jeszcze bardziej się ożywiło.

Jeszcze przed przerwą Śląsk podwyższył wynik na 3:1, utrzymując tym samym dwubramkowe prowadzenie. W drugiej odsłonie oba zespoły stworzyły sobie mnóstwo sytuacji do strzelenia kolejnych bramek, jednak zawodnicy wykorzystali tylko po jednej z nich, kończąc mecz wynikiem 4:2.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Wojciech Skorupa

W tym miejscu należą się ogromne podziękowania dla WKS Śląsk Wrocław i Akademii WKS Śląsk Wrocław SA za ogromne wsparcie w drodze na szczyt. DZIĘKUJEMY - jeden za wszystkich wszyscy za Śląsk

Udostępnij