Remis z FC Luxbor Pyskowice

2 lata temu | 29.11.2021, 17:59

Ze sporym niedosytem wracamy z Pyskowic, gdzie w meczu 4. kolejki II Polskiej Ligi Futsalu zremisowaliśmy 2:2 z miejscowym FC Luxbor.

Wojskowi dobrze rozpoczęli mecz, kontrolowali jego przebieg, co udowodnili bramką Jiriego Mraza, który w 12 min. zaskoczył strzałem spoza pola karnego Marka Miensoka. Po stracie bramki miejscowi ruszyli do ataku, co rusz ostrzeliwali bramkę strzeżoną przez Jorge Merchante Andreu, jednak nie znaleźli drogi do siatki Śląska i pierwsza połowa zakończyła się naszym prowadzeniem 1:0.

Przerwę wydawać się mogło, że lepiej wykorzystał trener gospodarzy Michał Cygnarowski. Miejscowi kontynuowali ostrzał bramki Śląska, ale to nasi zawodnicy po jednej z niewielu kontr wykorzystali przewagę 2:1 i Ignacio Duilio De Leon Sorhuet w 23. minucie wyprowadził nasza drużynę na dwubramkową przewagę.

Po stracie drugiej bramki Michał Cygnarowski zarządził czas dla swojego zespołu, a po nim ciężar gry wziął na siebie Michał Grecz, który wpierw w 28. minucie asystował przy bramce Mateusza Omylaka – obiektywnie trzeba przyznać najładniejsza akcja meczu -, a w 35. minucie po … rzucie rożnym wykonywanym przez naszych zawodników doprowadził do remisu 2:2.

Końcówka meczu nie przyniosła już zmiany rezultatu. Po niedzielnym meczu plasujemy się na drugiej pozycji, tracąc do EKO-POL AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 2. punkty, który w dalszym ciągu czeka na decyzję Komisji Gier PZPN w sprawie nierozegranego meczu z MTS Knurów.

FC Luxbor Pyskowice – WKS Śląsk Futsal Wrocław 2:2 (0:1)

0:1         Jiri Mraz (11.50’)

0:2         Ignacio Duilio De Leon Sorhuet (22.33’)

1:2         Mateusz Omylak (27.20’)

2:2         Michał Grecz (34.30’)

FC Luxbor: Marek Miensok, Maciej Steindor – Mateusz Omylak (k), Wojciech Wołongiewicz, Michał Cygnarowski, Jakub Węgiel, Michał Grecz, Tomasz Wiącek, Jan Bartniczek, Mateusz Pazdej, Kamil Łukasik, Szymon Sitowski, Jakub Kopicera, Mariusz Połeć. Trener: Michał Cygnarowski.

WKS Śląsk: Jorge Merchante Andreu, Michał Domalewski – Wojciech Działach (k), Jiri Mraz, Patryk Mendela, Patryk Wróbel, Patrik Kminek, Kacper Antos, Ignacio Duilio De Leon Sorhuet, Michał Offert, Kamil Pach. Trener: Damon Show.