SENSACJA WE WROCŁAWIU !

1 rok temu | 17.01.2023, 07:33

WKS Śląsk Futsal Wrocław pokonał faworyzowany ekstraklasowy AZS UŚ Katowice wynikiem 2:1 w ramach trzeciej rundy Pucharu Polski, awansując do następnego etapu.

Mecz który odbywał się w sobotni wieczór przy Chełmońskiego 43, dostarczył mnóstwo emocji licznie zgromadzonym kibicom na trybunach.

Goście już na początku meczu zyskali przewagę, zawodnicy Śląska natomiast bardzo mądrze bronili się szukając swojej szansy w kontratakach. W pierwszej połowie drużyna z Katowic stworzyła kilka naprawdę ładnych akcji, zabrakło jednak odpowiedniego wykończenia. W 12 minucie Dudek pomimo świetnej gry skapitulował i na tablicy widniał wynik 1:0 dla zespołu z ekstraklasy. Strzelcem bramki - Matheus.

Nie podłamało to ekipy Piotra Wysoczańskiego, która natychmiast ruszyła do odrabiania strat. Parę minut później rzut karny na bramkę  dla gospodarzy zamienił Stasiak.

Kilka razy obie drużyny ratował natomiast słupek.

Do przerwy wynik meczu 1:1.

W drugiej połowie gra była mocno wyrównana, WKS grał coraz odważniej, zdobywając przy tym coraz większą przewagę. W końcu w 26 minucie nasz najlepszy strzelec Krystian Jajko oddał strzał z dystansu, wyprowadzając trójkolorowych na prowadzenie.

Do końca spotkania Śląsk rozbijał kolejne ataki zespołu z Katowic, nie pozwalając na zdobycie bramki wyrównującej. Rezultat meczu 2:1 dla gospodarzy i to oni cieszyli się z awansu do następnej fazy rozgrywek.

Kolejna runda odbędzie się 4-5 lutego, a przeciwnika WKS Śląsk Futsal Wrocław poznamy już 17 stycznia.

Pewne jest iż nasz następny rywal będzie musiał się mocno natrudzić, aby pokonać dobrze dysponowanych Wrocławian, którzy udowodnili że potrafią dorównać poziomem gry nawet do zespołów ekstraklasowych.