Sekcja: Bez Barier

WKS Śląsk Futal Wrocław jako pierwszy Klub w Polsce utworzył Sekcję Bez Barier dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Jest to Projekt, który ze względu na potencjał organizacyjny i merytoryczny, jest silnym ośrodkiem szkolenia i edukacji osób szczególnie narażonych na wykluczenie społeczne.

Naszym celem jest zapewnienie możliwie najlepszych warunków rozwoju na każdym etapie szkolenia oraz wychowanie w duchu „fair-play”. Dzięki odpowiedniej strukturze i organizacji, nasze drużyny odnoszą sukcesy na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Wdrażana metodologia fundamentów gry przez naszych Trenerów pozwala w pełni koncentrować się na naszych Zawodnikach, ich ścieżce rozwoju oraz jakości gry. Innowacyjne metodologie działań, chęć ciągłego rozwoju, najlepsze bazy treningowe oraz autorski program szkoleń to tylko kilka przewag naszego Klubu.

Podstawową misją Sekcji Bez Barier WKS Śląska Futsal Wrocław jest budowanie idealnego dla rozwoju naszych Klubowiczów, bezpiecznego środowiska w przyjaznej i otwartej atmosferze. Nasz Klub za podstawowy cel stawia sobie wysoki komfort treningu, zadowolenie z odbytych zajęć oraz doskonały kontakt z Trenerami.

Nasi Trenerzy prowadzą wartościowe i interesujące treningi sportowe, oparte na ujednoliconym systemie szkolenia WKS Śląsk Futsal Wrocław i dostosowane do wieku oraz możliwości ćwiczących. Doświadczona i profesjonalna kadra trenerska realizuje unikalny system szkolenia oparty na autorskim Podręczniku dostosowanym do wymagań i możliwości naszych Zawodników. Trenerzy są wyspecjalizowani w szkoleniu osób z zaburzeniami psychicznymi oraz mogą poszczycić się wieloletnią pracą na rzecz w/w grupy społecznej. Zgodnie z naszą metodologią szkolenia realizujemy projekt edukacji przez sport, a więc dbamy o wszechstronny rozwój naszych Zawodników. Promujemy zdrowy tryb życia, aktywność ruchową wśród naszych Klubowiczów oraz hołdujemy zasadom fair-play.

Naszym głównym celem jest połączenie sportu powszechnego z dostępem dla osób z zaburzeniami psychicznymi (niepełnosprawnością intelektualną i chorobami psychicznymi) poprzez działania zmierzające do rozpoczęcia sportowej przygody przez osoby/grupy szczególnie narażone na wykluczenie społeczne.

Maszą wizją oraz misją jest uczynienie z piłki nożnej halowej narzędzia wyrównywania szans społecznych, edukacyjnych oraz zawodowych - niezależnie od poziomu sprawności, wieku, miejsca zamieszkania i umiejętności.

Sekcja Futsalu WKS Śląsk Futsal Wrocław ma już swoją kilkuletnią tradycję i wywodzi się z wcześniejszych działań Fundacji „Pomaluj mi świat”.

W 2018 roku Fundacja utworzyła Klub Kibiców Niepełnosprawnych Orła Futsal Jelcz-Laskowice. W 2019 roku wyłonił się z niego pierwszy taki projekt w regionie - Klub Sportowy FUTSAL MASTERS ON.

Od początku 2022 roku aktywnie funkcjonujemy jako Sekcja Bez Barier WKS Śląska Wrocław.

W nasz projekt uwierzyło wiele organizacji i instytucji z całego województwa dolnośląskiego i Polski. Między innymi:

- Dolnośląski Związek Piłki Nożnej

- WKS Futsal Śląsk Wrocław

- Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

- Polski Związek Piłki Nożnej

- Akademia Piłkarska FOOTBALL STARS,

- Federacja Kibiców Niepełnosprawnych

- oraz wiele wiele innych podmiotów.

Dzięki specjalnie opracowanemu Programowi Szkolenia oraz profesjonalnym Trenerom, którzy prowadzą zajęcia sportowe, doskonalimy umiejętności sportowe już ponad 100 osób z niepełnosprawnościami z terenu województwa dolnośląskiego.

Ale treningi to nie wszystko. Jako podmiot społecznie odpowiedzialny działamy wielokierunkowo, między innymi jako Klub Kibiców Niepełnosprawnych Futsalowego Śląska Wrocław, organizator takich działań jak Dolnośląska Liga Futsalu Bez Barier oraz Ekstraklasa Bez Barier.

A mamy głęboką nadzieję, że to dopiero początek…


memory: 125050680
92798976
67578408